Velvyslanectví České republiky v Jerevanu

Jak nás najdete

Velvyslanectví se nachází v centru Jerevanu, jen několik kroků od náměstí Republiky.

Z hlavního jerevanského náměstí, náměstí Republiky (Hanrapetutyan Hraparak), na němž se nachází Úřad vlády, Ministerstvo zahraničních věcí, Ministerstvo financí, hotel Marriott, hlavní pošta či Národní galerie, je třeba vyjít po ulici Nalbandyan a zabočit napravo do ulice Buzand (na rohu Ministerstva financí). Po přibližně 60 metrech ulici Buzand křižuje ulice Melik Adamian a po dalších 50 metrech ulice Hanrapetutyan. Po dalších 50 metrech následuje z ulice Buzand odbočka doprava, kde se na konci slepé uličky nachází budova velvyslanectví Polska a České republiky.

Do centra města se lze dostat metrem nebo vozy taxislužby, vzhledem k chaotickému značení autobusů i linek příliš nedoporučujeme autobusovou ani minibusovou dopravu. Nejbližší stanice metra je stanice Hanrapetutyan Hraparak na ulici Aram. Tato ulice je rovnoběžná s ulicí Buzand, je tedy třeba dojít na ulici Hanrapetutyan (cca 120 metrů), odbočit vpravo a po této ulici dojít na ulici Buzand (50 m). Po zabočení vlevo dojdete po dalších 50 metrech k výše zmíněné slepé uličce s budovou velvyslanectví.

Orientačním bodem je Vernisáž - trh se suvenýry, který se nachází přímo naproti budovy velvyslanectví, případně sousední budova banky Prometey či hotelu Tufenkian.