Velvyslanectví České republiky v Záhřebu

česky  hrvatski 

rozšířené vyhledávání
bobak_1
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Chorvatská národní opera Nikola Šubić Zrinjski pod taktovkou českého dirigenta

Jan Bubák spolupracuje již druhým rokem jako dirigent s Chorvatským národním divadlem v Záhřebu a letos, jako první cizinec v historii chorvatské opery bude řídit 3. července 2014 představení národní opery Nikola Šubić Zrinjski.

Jan Bubák spolupracuje již druhým rokem jako dirigent s Chorvatským národním divadlem v Záhřebu. Podílel se na přípravě velkých inscenací jako je Wagnerův Lohengrin, Verdiho Aida, Janáčkova Jenůfa a dalších. Jeho působení zahrnuje přípravu sólistů, sboru, orchestru, v případě oper v češtině také jazykovou a stylovou přípravu a v neposlední řadě dirigování představení. V letošní sezóně mu byl svěřen neobvyklý umělecký úkol. Jako první cizinec v historii chorvatské opery bude řídit 3. července 2014 představení národní opery Nikola Šubić Zrinski. 

Jan Bubák (*1982) patří k nejmladší generaci českých dirigentů. Studoval na Pražské konzervatoři, Královské konzervatoři v nizozemském Haagu a na Akademii múzických umění v Praze. Absoloval také mistrovské kurzy Vídeňské hudební akademie. Působil jako šéfdirigent Pražského studentského orchestru a jako asistent dirigenta v divadle F. X. Šaldy v Liberci.

V letošním roce obdržel dvě prestižní nominace na dirigentskou soutěž Sergeje Prokofjeva v Petrohradě a na dirigentskou soutěž Stefana Turčaka v Kijevu.

 

Galerie


Jan Bubák