Velvyslanectví České republiky v Záhřebu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

9. Týden českého filmu

Dne  22. září 2003 ve 21.00 h. se uskutečnilo slavnostní zahájení 9. přehlídky českého filmu, která v záhřebské Kinotéce probíhala do 28. září 2003. Představily se na ní tyto české filmy: Babí léto, Díky za každé nové ráno, Jízda, Indiánské léto, Oběti a vrazi, Perníková

Dne 22. září 2003 ve 21.00 h. se uskutečnilo slavnostní zahájení

9. přehlídky českého filmu,

která v záhřebské Kinotéce probíhala do 28. září 2003.

Představily se na ní tyto české filmy:

Babí léto, Díky za každé nové ráno, Jízda, Indiánské léto, Oběti a vrazi, Perníková věž a Rok ďábla.

Všech sedm filmů shlédlo celkem 2 300 diváků (max. kapacita kina je 300 diváků), z čehož vyplývá, že každý den byl kinosál zaplněn do posledního místa. Co do počtu diváků, ohlasů i sledovanosti ze strany medií byl 9. Týden nejúspěšnějším Týdnem českého filmu. Zahájení, v jehož úvodu vystoupil velvyslanec a zástupce Záhřebského filmu, se konalo za přítomnosti manželky prezidenta Chorvatska, paní Mesićové, řady osobností chorvatské kulturní scény, představitelů diplomatického sboru v Záhřebu, médií a přátel českého filmu včetně studentů bohemistiky ze Záhřebské univerzity.

Obsahy filmů.

Hlavními sponzory této přehlídky byly firmy SUBTERRA a ALGON Plus, které svými příspěvky zajistily tisk plakátů a překlady filmů do chorvatského jazyka. Český Budvar sponzoroval společenský podnik, který následoval po promítání úvodního filmu Babí léto. Populární Rádio 101 již tradičně zajistilo mediální propagaci.

(02.10.2003)