Velvyslanectví České republiky v Záhřebu

česky  hrvatski 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Čeští vodohospodáři navštívili Rijeku

(Archivní článek, platnost skončena 14.05.2014.)

Ve dnech 7.-9.5 navštívila město Rijeka a ostrov Rab delegace představitelů sdružení Vírský oblastní vodovod (VOV). Vedoucím delegace byl Milan Chládek předseda představenstva VOV, člen zastupitelstva města Brna.

V průběhu pobytu se čeští odborníci podrobně seznámili s fungováním vodohospodářské společnosti KD Vodovod i Kanalizacija Rijeka. V průběhu setkání proběhla mezi zástupci VOV a KD Vodovod i Kanalizacija široká debata o nejrůznějších otázkách z vodohospodářské oblasti. Delegace také navštívila úpravnu pitné vody včetně laboratoře a čističku odpadních vod. Chorvatští zástupci zároveň informovali českou stranu o připravovaných projektech. Jednání se také účastnil vedoucí obchodního úseku ZÚ, protože jeden z oborů, který považuje ZÚ Záhřeb za prioritní, je oblast vodního hospodářství, zejména výstavba čističek odpadních vod.

Z výše uvedeného je patrné, že i v této oblasti Chorvatska se naskýtá možnost široké spolupráce českých firem s místním průmyslem. Jsou zde možnosti pro české konzultantské firmy, projekční firmy, možnost poskytovat technickou pomoc až po vlastní výstavbu zařízení. Chorvatská strana velmi ocenila zájem českých vodohospodářů o vodní hospodářství v oblasti Rijeky a vyslovila přesvědčení, že česká strana si tak vytvořila velmi dobré předpoklady pro případnou komerční spolupráci.