Velvyslanectví České republiky v Záhřebu

česky  hrvatski 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Investování v Chorvatsku pro malé a střední podnikatele s podporou agentury Hamag Invest

V Chorvatsku byly založeny agentury, které mají poskytovat odborný servis investorům, především zahraničním, a napomáhat v překonávání administrativních bariér při realizaci podnikatelských záměrů v Chorvatsku.

V současnosti existují tři agentury:

Posledně jmenovaná agentura HAMAG INVEST si klade za cíl poskytovat aktivní podporu ekonomickému rozvoji Chorvatska, vytvářet příznivé podnikatelské prostředí, aktivně podporovat atraktivní lokality pro investice a v neposlední řadě vytvářet pozitivní dojem o Chorvatsku.

V příloze tohoto textu naleznete brožuru Informace o podnikání a investicích v Chorvatsku pro členské státy EU, kterou HAMAG připravilV informačním materiálu je konkrétně uvedeno jak lze zahájit podnikání v zemi a která jsou požadovaná povolení. Dále uvádí názvy institucí, které mohou být kontaktovány ohledně právních otázek s tím vázaných. V další části jsou  vysvětleny formy vkladů do nemovitostí a náležitosti pro jejich nabývání. Část týkající se daňového systému uvádí základní typy daní v chorvatském daňovém systému. Informace, které se týkají celního systému vychází ze skutečnosti, že Chorvatsko má zcela harmonizovaný tento systém v souladu s WTO a především standarty EU. V další části průvodce jsou popsány daňové výjimky a formy investičních pobídek. Dále je vysvětlen základní legislativní rámec pro vznikající pracovní vztahy a uplatnění pracovního práva a získání víz.Více informací o agentuře jnaleznete na jejich webových stránkách a prezentaci agentury Hamag Invest v angličtině naleznete v příloze tohoto článku.

Na tuto agenturu se mohou obracet v oblasti investic především malí a střední podnikatelé.

 

 

přílohy

Investment_in_Croatia___info_for_EU_member_states.pdf 708 KB PDF (Acrobat dokument) 28.2.2013

Prezentace HAMAG INVEST 405 KB PPS (Prezentace) 4.11.2013