Velvyslanectví České republiky v Záhřebu

dsc_3798
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Konference Sdružení chorvatských vodovodů a kanalizací

Ve dnech 6. až 10. listopadu 2013, ve městě Vodice Velvyslanectví ČR ve spolupráci se zahraničním zastoupením Ministerstva průmyslu a obchodu/CzechTrade podpořilo českou účast na každoroční konferenci Sdružení chorvatských vodovodů a kanalizací.

Akce se uskutečnila ve dnech 6. až 10. listopadu 2013, ve městě Vodice. Setkali se zde odborníci a řídící pracovníci z oboru z Chorvatska a některých dalších evropských zemí. Na konferenci bylo možné prezentovat české zkušenosti z projekčních a realizačních řešení výstavby a provozu zařízení na čištění odpadních vod a zásobovacích vodních systémů. Čeští odborníci a firmy měli možnost zapojit se do programu prezentací a v rámci sdruženého národního výstavního prostoru realizovat své informační stánky, čímž přiblížili podrobněji svoji nabídku potenciálním zájemcům.

Letošní konference byla zaměřena na čističky a zařízení k čištění vody, plánování, jejich výstavby a správy. Byla diskutována opatření k omezení ztrát ve spotřebě vody, problematika a zkušenosti z ochrany vody určené pro lidskou spotřebu a právní rámec upravující podnikání v oblasti zásobování vodou, čistění a odvádění odpadních vod.

Čeští odborníci se mohli podělit s mnoha přítomnými účastníky konference o české zkušenosti se správou a financováním vodohospodářského sektoru po vstupu do EU se zaměřením na to jak nejlépe využívat v dalším fondy EU.

Česká účast na konferenci podpořila sektorovou prioritu Exportní strategie v oboru s dlouhou přítomností českých firem na chorvatském vnitřním trhu, ve vodohospodářství.