Velvyslanectví České republiky v Záhřebu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ocenění českých odborníků na konferenci KRMIVA 2008

Ve dnech 2.-5.6.2008 se uskutečnil ve známém chorvatském přímořském letovisku Opatija jubilejní 15. ročník mezinárodní konference, letos pod názvem KRMIVA 2008.

Ve dnech 2.-5.6.2008 se uskutečnil ve známém chorvatském přímořském letovisku Opatija jubilejní 15. ročník mezinárodní konference, letos pod názvem KRMIVA 2008. Konference, zaměřená na výměnu nejnovějších poznatků z oboru výživy zvířat, zaznamenala letos rekordní účast 210 odborníků z 20 evropských zemí. Mezi nimi byla kromě chorvatských hostitelů nejpočetněji zastoupena Česká republika, kterou reprezentovali se svými příspěvky tito odborníci:

Prof. MVDr. Vladimír Večerek, CSc. - rektor Veterinární a farmaceutické univerzity v Brně

RNDr. Jaroslav Staňa - ředitel Ústředního kontrolního a zkušebního ústavu zemědělského

Prof. MVDr. Alfred Hera, CSc. - ředitel Ústavu pro státní kontrolu veterinárních biopreparátů a léčiv

Prof. MVDr. Ing. Pavel Suchý, CSc.-vedoucí sekce živočišné a rostlinné produkce VFU Brno

MVDr. Eva Straková - Veterinární a farmaceutická univerzita v Brně

Mgr. Jana Tkáčiková - Právnická fakulta Masarykovy univerzity v Brně

Kromě výše jmenovaných, kteří vystoupili s odbornými prezentacemi, pozdravili účastníky kongresu i mr.sc Zdenka Čuchnilová, předsedkyně parlamentního výboru rozvoje a obnovy a zároveň poslankyně za českou a slovenskou menšinu v Chorvatsku, a jménem velvyslanectví ing. Tomáš Kuchta, obchodní rada. Na večerní recepci vystoupil folklórní soubor České besedy z Rijeky.

Vzhledem k tomu, že čeští partneři se účastní těchto setkání již desátým rokem a vzhledem k dlouholeté těsné spolupráci mezi brněnskými univerzitami a univerzitami v Záhřebu a Osjeku, jsou čeští odborníci jmenováni do společných vědeckých komisí, podílejí se na organizaci konference a získávají nejvyšší ocenění. V letošním roce byla vzhledem k jubileu věnována část konference zhodnocení dosavadní spolupráce a byly předávány děkovné plakety. V kategorii individuálních ocenění bylo za dlouholetou vynikající spolupráci předáno nejvyšší ocenění Prof. Suchému, v kategorii institucionální převzal plaketu jménem Veterinární a farmaceutické univerzity v Brně její rektor Prof. Večerek.

Komentář ZÚ:

Celkové vyznění zahajovacího dne konference KRMIVA 2008 potvrdilo, jak dobrá spolupráce se dlouhodobě rozvíjí mezi českými a chorvatskými vědci. Stejně jako naši odborníci navštívili nyní Chorvatsko, účastní se i chorvatští experti akcí českých partnerů. Na letošní jubilejní ročník obdržel pozvánku od chorvatského ministra zemědělství i pan ministr Gandalovič. Doporučujeme účast na konferenci KRMIVA českým podnikatelům z oboru živočišné výroby. Kromě nejnovějších poznatků z oboru výživy zvířat mohou navázat velmi cenné kontakty s chorvatskými partnery. Více onformací na www.krmiva.hr