Velvyslanectví České republiky v Záhřebu

česky  hrvatski 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Služby na vnitřním trhu EU

Rádi bychom Vás informovali o službách na vnitřním trhu EU, které MPO poskytuje českým a evropským občanům a podnikatelům v rámci vnitřního trhu EU. Jedná se o služby Jednotných kontaktních míst, Kontaktního místa pro výrobky (ProCoP) a evropské sítě pro neformální řešení sporů s úřady SOLVIT.

Tyto služby mohou pomáhat jak českým občanům v zahraničí, tak případným zahraničním investorům se zájmem o rozvoj své hospodářské činnosti v rámci České republiky.

  • Jednotná kontaktní místa (JKM) poskytují bezplatně informace o náležitostech podnikání v sektoru služeb v režimu přeshraničního poskytování i v režimu usazení, a zároveň zprostředkovávají vstup do podnikání. Kanceláře JKM se nacházejí na živnostenských úřadech ve čtrnácti statutárních krajských městech. JKM zároveň funguje v elektronické podobě na serveru Businessinfo.cz, kde o jeho službách můžete nalézt další informace v českém a nově také anglickém jazyce-
  • Kontaktní místo pro výroby pak bezplatně informuje o náležitostech pro vstup na trh zahraničních výrobků, které nespadají do harmonizované sféry. Zároveň informuje o obecných pravidlech volného pohybu zboží v rámci EU.
  • Služba SOLVIT poskytuje podnikatelům a občanům EU bezplatnou právní pomoc při řešení jejich sporu s úřadem v jiném členském státě v případě, že dochází k chybné aplikaci práva EU. Tyto případy jsou řešeny v úzké spolupráci se sesterskými centry SOLVIT v členských státech EU, přičemž lhůta pro vyřešení případu činí 10 týdnů.

V případě dotazů na služby MPO se můžete obrátit na vedoucí vnitřního trhu a služeb PhDr. Janu Břeskou, tel: 224 852 470, email: breska@mpo.cz