Velvyslanectví České republiky v Záhřebu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Příslušníci Policie České republiky zahájili své letní působení na Jadranu

(Archivní článek, platnost skončena 27.01.2014 / 14:30.)

Dne 1. července zahájili svou již tradiční letní přítomnost na jaderském pobřeží příslušníci Policie ČR. Dvoučlenné policejní hlídky budou společně s chorvatskými policisty působit ve městě Omiš v Dalmácii a ve městě Šibenik a sousedící obci Vodice do konce srpna letošního roku.

policie CR na pobrezi 2013

Dne 2. července 2013 se na župním policejním ředitelství ve Splitu uskutečnila tisková konference, na které bylo představeno letošní pokračování mezinárodního projektu „Bezpečná sezóna“, v jehož rámci v různých částech chorvatské jaderského pobřeží působí uniformovaní policisté zejména těch států, jejichž státní příslušníci ve větším počtu tráví svou dovolenou v Chorvatsku. Protože čeští turisté tvoří významný podíl mezi zahraničními návštěvníky Jadranu, jsou v rámci projektu zastoupeni i naši policisté. Jejich náplní činnosti v Chorvatsku  bude jednak prevenční činnost, jednak poskytování poradenství, podpory a pomoci českým turistům, zejména v nouzových případech. Dosažitelní jsou prostřednictvím policejních služeben ve městech Omiš a  Šibenik a zejména telefonicky přes chorvatskou tísňovou linku 112.

Současně zahájili obdobnou službu i policisté Slovenské republiky, kteří jsou přítomni v letovisku Makarská a jsou českým turistům rovněž k dispozici.