Velvyslanectví České republiky v Záhřebu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Čeští policisté budou během letní sezóny opět přítomni na jaderském pobřeží

Na základě ujednání Policejních prezídií České republiky a Chorvatska budou během léta 2014 v Chorvatsku působit uniformovaní příslušníci Policie ČR ve společných hlídkách s chorvatskými policisty.

Dne 13. května 2014, v rámci IX. Konference policejních prezidentů před letní turistickou sezónou 2014 ve Valbandonu v Chorvatsku, podepsal náměstek policejního prezidenta pro ekonomiku plk. Ing. Petr Petřík s chorvatským policejním prezidentem Vlado Dominićem Memorandum o porozumění, na základě kterého budou uniformovaní příslušníci Policie ČR, stejně jako v minulých letech, působit na jaderském pobřeží v Chorvatsku. Dvoučlenné hlídky příslušníků Policie ČR budou dislokovány ve městech Šibenik (na středním Jadranu) a Omiš (mezi Splitem a Makarskou) v období od 1. července do 31. srpna. Jejich náplní bude jednak prevenční činnost, jednak poskytování poradenství, podpory a pomoci českým turistům, zejména v nouzových případech.

Současně budou v období od 15. června do 30. září 2014 v Rijece a ve Splitu působit Konzulární jednatelství České republiky.