Velvyslanectví České republiky v Záhřebu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Návštěva velvyslance ve Splitsko-dalmatské župě

Ve dnech 28. a 29. dubna 2014 navštívil velvyslanec největší župu Chorvatska, Splitsko-dalmatskou. Na jeho cestě ho doprovázel vedoucí konzulárního úseku.

Velvyslance přijal župan Zlatko Ževrnja se svým zástupcem Lukou Brčičem. Hovořili spolu o některých připravovaných projektech českých subjektů a zájmu českých firem investovat v Chorvatsku např. při dopravních stavbách či k využití obnovitelných zdrojů energie a ke zlepšení vodního hospodářství. Dotkli se i problematiky ochrany práv národnostních menšin v Chorvatsku. Obě strany vyjádřily velký zájem o spolupráci při organizování kulturních akcí a rozvoj spolupráce ve vzdělávací oblasti.   

Na radnici města Splitu přijal velvyslance starosta Ivo Baldasar s doprovodem. Jednalo se o možné spolupráci se Splitem v oblastech kultury, spolupráce mezi univerzitami, hospodářství a cestovního ruchu. Velvyslanec Košatka poděkoval starostovi Baldasarovi a městu Splitu za podporu poskytovanou českému konzulátu ve Splitu. Na konci setkání velvyslanec České republiky podepsal pamětní knihu města Splitu.

Galerie


Split 2014