Velvyslanectví České republiky v Záhřebu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Oběd velvyslanců zemí EU s chorvatským prezidentem Ivo Josipovićem

Velvyslanec České republiky Martin Košatka uspořádal dne 9. října 2013 pracovní oběd velvyslanců členských zemí Evropské unie akreditovaných v Chorvatsku. Čestným hostem byl prezident Chorvatské republiky dr. Ivo Josipović.

Prezident ve svém úvodním vystoupení prezentoval některé své názory a postoje na současnou vnitropolitickou situaci a pohledy na působení Chorvatska v rámci Evropské unie. Nedílnou součástí jeho exposé byla i situace v regionu jihovýchodní Evropy, které osobně věnuje velkou pozornost. Pracovní jednání, které mělo možnost se ohlédnout za právě uplynulými prvními sty dny členství Chorvatska v EU, se v následné bohaté diskusi s velvyslanci dotklo i otázek investičního prostředí v zemi, bilaterálních vztahů a možností jejich dalšího rozvoje i širšího kontextu evropské a globální bezpečnosti, jako např. krize v Sýrii, či klimatických změn.

Prezident Ivo Josipović velmi otevřeně představil svá stanoviska, za což se mu dostalo ocenění od přítomných velvyslanců, jakož i vyjádření plné podpory jeho velmi záslužné konciliantní roli v rámci chorvatské politické scény.