Velvyslanectví České republiky v Záhřebu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Pracovní jednání velvyslance České republiky Karla Kühnla s představiteli vlády a Saboru Chorvatska

Velvyslanec České republiky v Chorvatsku Karel Kühnl uskutečnil v měsících únoru a březnu 2012 řadu setkání s představiteli chorvatské vlády a Chorvatského Saboru.

Při jednáních byla potvrzena nadstandardně vysoká úroveň vzájemných vztahů, které se rozvíjejí dlouhodobě pozitivně a obě země je hodnotí jako bezproblémové. Česká republika rovněž vysoce oceňuje úroveň vztahů s českou národnostní menšinou v Chorvatsku.

Prostor k  dalšímu rozvoji praktických vazeb se nabízí především v oblasti ekonomické a obchodní spolupráce. Pozornost je třeba věnovat vyváženosti obchodní bilance. Česká republika je připravena nabídnout své zkušenosti ze vstupu do Evropské unie, využívání strukturálních fondů a přípravy projektů v jednotlivých oborech – zemědělství, životním prostředí, zlepšování dopravní infrastruktury, energetice a d.   Velvyslanec zdůraznil zájem českých podnikatelů o rozvojové a investiční projekty v Chorvatsku.

Kromě přijetí uvedených ve fotogalerii (viz níže) se uskutečnila jednání velvyslance ČR s předsedou výboru pro evropskou integraci Saboru Danijelem Mondekarem, ministrem spravedlnosti Orsatem Miljenićem, ministryní ochrany životního prostředí a přírody Mirelou Holy, ministrem podnikatelství a řemesel Gordanem Marase a ministrem zemědělství Tihomirem Jakovinou.

Boris Šprem i Karel Kühnl

Přijetí předsedou Chorvatského Saboru Borisem Špremem, 1. 3. 2012

Nevem Mimica

Setkání s místopředsedou vlády pro vnitřní, zahraniční a evropskou politiku Nevenem Mimicou, 15. 2. 2012


Milorad Pupovac

Přijetí předsedou zahraničního výboru Saboru Miloradem Pupovcem, 8. 2. 2012

Ministar Kotromanović primio veleposlanika Češke Republike

Přijetí ministrem obrany Ante Kotromanovićem 15. 2. 2012

Karel Kühnl i Vladimir Bilek

Setkání s poslancem Chorvatského Saboru za českou a slovenskou menšinu Vladimírem Bílkem, 22.2.2012

 

ministr turistiky

Přijetí ministrem turistiky Veljko Ostojićem  20. 3. 2012