Velvyslanectví České republiky v Záhřebu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Pracovní návštěva velvyslance ve městě Bjelovar

V pátek 6.12.2013 navštívil velvyslanec v doprovodu obchodního rady a vedoucího zahraniční kanceláře MPO/CzechTrade město Bjelovar, které je hlavním městem Bjelovarsko-bilogorské županije.

Během návštěvy proběhla setkání se županem (hejtmanem) Damirem Bajsem,  starostou města Bjelovar  Antunem Korušecem, předsedou pobočky Hospodářské komory v Bjelovaru Zlatko Kufnerem, předsedou pobočky živnostenské komor Franjo Palem a také předsedkyní svazu Čechů v Chorvatsku Libuší Stráníkovou.

bjelovar 2013

Zdroj: bbz.hr

Na setkání byly diskutovány možnosti dalšího rozvoje spolupráce s Českou republikou, a to zejména se zaměřením na Plzeňský kraj, který spolupracuje s Bjelovarsko-bilogorskou županijí na základě písemné dohody. Jednání se týkalo především obchodně-ekonomické oblasti. Některé české firmy v tomto kraji již působí a účastní se výběrových řízení zejména v oblasti stavebnictví a vodního hospodářství. Velvyslanec zdůraznil nové možnosti, které se týkají rozšíření hospodářské spolupráce v souvislosti s možností využívání finančních prostředků z fondů EU a jejich správnou administrací. Na jaře se uskuteční stáže zástupců županije v Plzeňském kraji.  Zástupci chorvatské strany také ocenili tradiční účast českých firem a vedení Plzeňského kraje na bjelovarském veletrhu a očekávají další rozšíření této spolupráce.

bjelovar 2013 -2

Zdroj: Bjelovar info

V županiji a konkrétně i ve městě Bjelovar žije početná česká menšina, a proto během návštěvy nemohlo chybět ani setkání s jejími zástupci v prostorách České obce Bjelovar.