Velvyslanectví České republiky v Záhřebu

česky  hrvatski 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Předsedkyně Svazu Čechů v Chorvatsku Lenka Janotová získala cenu Gratias Agit 2013

První místopředseda vlády a ministr zahraničních věcí České republiky Karel Schwarzenberg udělil paní Lence Janotové, předsedkyni Svazu Čechů v Chorvatské republice cenu Gratias Agit pro rok 2013.

První místopředseda vlády a ministr zahraničních věcí České republiky Karel Schwarzenberg udělil paní Lence Janotové, předsedkyni Svazu Čechů v Chorvatské republice cenu Gratias Agit pro rok 2013. 

Paní Lenka Janotová jako dlouholetá předsedkyně Svazu Čechů a zároveň ředitelka největší základní školy v zemi s hlavním vyučovacím jazykem češtinou je velmi výraznou představitelkou české krajanské komunity, a duší řady aktivit ve velmi bohatém krajanském životě v Chorvatsku. Ovlivnila celé generace chorvatských Čechů, napomohla vytváření jejich vztahu k českému jazyku a České republice. Agilní činností ve Svazu Čechů je významným pilířem krajanského života a oporou při získávání politické, finanční a materiální  podpory pro činnost krajanských spolků.

Letošním laureátům ceny Gratias Agit, mezi kterými je třináct osobností a jedna organizace z celého světa,  budou ocenění předána na slavnostním aktu dne 7. června 2013 v sídle ministerstva zahraničních věcí ČR v Praze. Tato cena, která se každoročně uděluje od roku 1997, oceňuje práci osobností a institucí, které svou prací nad rámec svých profesionálních povinností nebo významným činem cílevědomě přispívají k šíření dobrého jména České republiky v zahraničí.

Velvyslanectví České republiky v Chorvatsku paní Lence Janotové k udělení tohoto ocenění co nejsrdečněji blahopřeje.