Velvyslanectví České republiky v Záhřebu

česky  hrvatski 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Přijetí velvyslance ministryní zahraničních a evropských věcí Chorvatska Vesnou Pusić

Dne 3. dubna 2012 byl velvyslanec ČR Karel Kühnl přijat v rámci série jednání s představiteli nové vlády ministryní zahraničních a evropských věcí Chorvatska Vesnou Pusić.

 

 

Ministrica vanjskih i europskih poslova Vesna Pusić primila je u utorak, 3. travnja 2012. godine, veleposlanika Češke Republike u Republici Hrvatskoj Karela Kühnla

 

 

Ministryně Pusić v rozhovoru poděkovala za podporu, kterou Česká republika nabízí Chorvatsku na jeho cestě do EU. Uvítala, že proces vnitrostátní ratifikace přístupové smlouvy Chorvatska s EU již byl v českém parlamentu zahájen.

Oba účastníci vyjádřili spokojenost nad současnou úrovní vzájemných vztahů obou zemí, přičemž konstatovali, že potenciál růstu existuje především v ekonomické spolupráci. Ministryně připomněla úsilí chorvatské vlády zlepšit podnikatelské prostředí a vhodné klima pro zahraniční investice, mezi nimiž jsou vítány i iniciativy české strany.

Velvyslanec Kühnl informoval paní ministryni o iniciativách současného  českého předsednictví v rámci Visegradské skupiny. Ministryně Pusić rovněž ocenila trvající zájem a aktivity České republiky v rámci  regionu jihovýchodní Evropy.