Velvyslanectví České republiky v Záhřebu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Přijetí velvyslance ministryní kultury Chorvatska Andreou Zlatar Violić

Velvyslanec České republiky Martin Košatka se dne 25. února 2013 setkal s ministryní kultury Chorvatska Andreou Zlatar Violić.

Stěžejním tématem rozhovoru byl rozvoj spolupráce mezi Českou republikou a Chorvatskem, která se odvíjí na základě Programu kulturní spolupráce mezi ministerstvy kultury obou zemí. Ministryně Zlatar Violić vyjádřila zájem o zkušenosti ČR z čerpání fondů EU pro oblast kultury. Vedle rozvoje kontaktů aktuální umělecké scény v řadě oborů se jako perspektivní oblast jeví spolupráce při ochraně kulturního dědictví, muzejnictví, resp. restaurátorství památek.

V další části rozhovoru se hovořilo o ochraně kulturního dědictví a památek v Chorvatsku. České velvyslanectví projevuje zájem o památník českého básníka Viktora Dyka na ostrově Lopud, který byl chorvatským ministerstvem kultury nedávno prohlášen za součást kulturního dědictví. Velvyslanec rovněž informoval ministryni o kulturních akcích připravovaných zastupitelským úřadem ČR u příležitosti vstupu Chorvatska do EU.