Velvyslanectví České republiky v Záhřebu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Přijetí velvyslance místopředsedou vlády Chorvatska Nevenem Mimicou, 19. února 2013

(Archivní článek, platnost skončena 21.02.2014.)

Velvyslanec České republiky Martin Košatka se dne 19. února 2013 setkal s místopředsedou vlády pro vnitřní, zahraniční a bezpečnostní politiku Nevenem Mimicou.

Oba představitelé vyjádřili uspokojení nad úrovní vztahů obou zemí, které se pozitivně rozvíjejí v řadě oblastí. Oceněna byla rovněž trvalá česká podpora členství Chorvatska v Evropské unii. Chorvatsko vítá předávání českých zkušeností a nabídnutou konkrétní  spolupráci v době vstupu do EU. Intenzifikace vzájemných kontaktů v řadě oblastí by měla Chorvatsku napomoci zvládnout náročné vstupní období a  co nejrychleji se zapojit do celého spektra unijních politik. Účastníci rozhovoru se shodli, že existuje velký prostor pro vzájemnou podporu při prosazování svých prioritních zájmů.

Místopředseda vlády rovněž pohovořil o zbývajících náročných úkolech, které Chorvatsko před vstupem do EU ještě provede, včetně rozpracovaných otázek vážících se na regionální vztahy a spolupráci. Velvyslanec informoval místopředsedu vlády o plánech velvyslanectví zapojit se do oslav vstupu Chorvatska do EU v zemi působení i v České republice.  

mimica i kosatka - nastupni 2013