Velvyslanectví České republiky v Záhřebu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Setkání velvyslance v Chorvatsku s krajany

Velvyslanec České republiky v Chorvatsku Martin Košatka se setkal v rezidenci zastupitelského úřadu s představiteli Svazu Čechů v Chorvatsku, předsedy Českých besed a dalších krajanských spolků, zástupci Společnosti chorvatsko-českého přátelství a dalšími osobnosti krajanského života. Přátelské setkání, které se uskutečnilo dne 19. září 2012, bylo příležitostí k ocenění velmi záslužné práce krajanů při udržování pevných vazeb s Českou republikou

Velvyslanec Martin Košatka nastínil krajanům představy své činnosti, která se bude opírat jak o tradiční programy podpory a spolupráce, ale novým směrem by se měla stát i pomoc při orientaci v problematice získávání evropských fondů pro spolkovou činnost, či pro  orgány samosprávy v městech a obcích, kde žijí významné krajanské komunity.

Zástupci krajanů mimo jiné ocenili projevený zájem o svou činnost ze strany velvyslance hned následný den po předání pověřovacích listin prezidentovi Chorvatska Ivo Josipovićovi. Poděkovali za dosavadní podporu ze strany České republiky a dalších českých institucí a vyjádřili naději na další rozvoj této spolupráce. Seznámili velvyslance s celým rozsahem činnosti svých kulturně uměleckých souborů, které udržují lidové tradice v oblasti hudby, tance, divadla a dalších formách, jakož i s problematikou menšinového školství a výukou českého jazyka v Chorvatsku.

setkání I

setkání II

setkání III

setkání IV

setkání V

setkání VI

setkání VII

setkání VIII

setkání IX

setkání X

setkání XI

setkání XII