Velvyslanectví České republiky v Záhřebu

česky  hrvatski 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

V Praze se uskuteční 5. ročník Mezinárodního krajanského festivalu

(Archivní článek, platnost skončena 30.04.2014.)

Velvyslanectví České republiky v Chorvatské republice si dovoluje informovat, že Občanské sdružení Sedm paprsků organizuje v Praze v rámci folklórního festivalu Pražský jarmark ve dnech 25. - 28. srpna 2011 již 5. ročník tradičního Mezinárodního krajanského festivalu.

Festival bude zahájen ve čtvrtek 25. srpna v 10 hodin v Senátu Parlamentu České republiky. Přehlídky souborů se uskuteční ve dnech 26. a 27. srpna na Staroměstském náměstí v Praze. V neděli 28. srpna 2011 v 10 hodin bude festival završen průvodem účastníků zakončeným před Pražským hradem na Hradčanské náměstí a závěrečním vyhodnocením nejúspěšnějších souborů.

Přihlášky souborů k účasti na festival přijímá Festivalový výbor do 30. dubna 2011 na adrese vera.dousova@sevenrays.cz  nebo veradous.praha@post.cz. V přihlášce je potřebné uvést přesný počet členů souboru, jméno, adresu, telefonický a emailový kontakt na vedoucího souboru, repertoár a požadavky na techniku. Soubor, který se krajanského festivalu účastní poprvé zašle organizátorům pro účely propagace informace o historii souboru, jeho činnosti a repertoáru, včetně několika fotografií.

Účinkujícím festivalu bude organizátory bezplatně zajištěno ubytování a stravování ve dnech 24. – 28. srpna 2011. Maximální počet členů souboru byl stanoven na 25 osob. Podrobnosti o festivalu lze dále nalézt na webové stránce www.krajanskyfestival.eu, kde budou postupně zveřejňovány další informace.