Velvyslanectví České republiky v Záhřebu

česky  hrvatski 

rozšířené vyhledávání
x39_rocnik_vytvarne_souteze_lidice_2
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

39.ročník Mezinárodní dětské výtvarné soutěže Lidice

Dne 24. listopadu 2011 Velvyslanectví České republiky v Záhřebu ve spolupráci se Školním muzeem v Záhřebu organizovalo slavnostní předávání diplomů a medailí dětem z chorvatských škol, které zaslali svoje výtvarné práce s tématem „Tady bydlím, to jsem já“ do soutěže 39. Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice.

Velvyslanectví České republiky v Chorvatsku se již tradičně zapojilo do spolupořádání této akce. Do 39. ročníku se přihlásilo 70 chorvatských škol, oceněno pak bylo celkem 20 dětí.

Akci k uctění památky obětí z Lidic každoročně pořádá Památník Lidice. Cílem výstavy je vzbudit u nejmladší generace zájem o moderní historii, zvláště pak o události vztahující se k II. světové válce.

Společně s dětmi na slavnostní předávání diplomů přijeli také zástupci jednotlivých škol, učitelé, mentoři, pedagogové a rodiče dětí.

Slavnostní předávání diplomů zahájila kurátorka Školního muzea paní Kristina Gverić a přítomné uvítala i ředitelka muzea paní Branka Manin. Velvyslanec ČR Karel Kühnl následně blahopřál oceněným autorům výtvarných prací a předal jim diplomy a medaile.

Galerie


Výstava lidice 2011