česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Velvyslanectví ČR v Abú Dhabí
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Koncerty českého hudebního dua Jiří Slavík ml. a Marián Friedl ve Spojených arabských emirátech

V rámci emirátské iniciativy "Rok tolerance" a mezikulturního dialogu uspořádal ZÚ Abú Dhabí koncerty českého hudebního dua Jiří Slavík ml. a Marián Friedl, dvou všestranných hudebníků a skladatelů, kteří jsou současně vysokoškolskými pedagogy.
 

První koncert se uskutečnil 21. října 2019 v Ismaili Centre v Dubaji. Toto centrum je známé pořádáním kulturních akcí a má své široké divácké zázemí. Publikum v zaplněném sále pro 200 diváků mělo možnost shlédnout program představující autentický a stylizovaný folklór, úpravy písní v moderním pojetí s přesahem do “world music” a jazzových interpretací. Oba hudebníci využili svých multi-instrumentálních schopností hrou na klavír, kontrabas, housle, violu, klarinet, flétny a píšťaly.

O den později předvedli J. Slavík ml. a M. Friedl své umění na soukromé škole “Future Leaders International Private School” v Abú Dhabí, která navázala v rámci širšího projektu české účasti na EXPO 2020 v Dubaji partnerské vztahy s Gymnáziem Jana Nerudy v Praze.

Nejprve v rámci výchovného koncertu pro žáky a studenty školy prezentovali ukázky hudebních žánrů doprovázené odborným výkladem tak, že se posluchači interaktivně zapojili, společně rytmizovali a zpívali melodie.

Během večerního koncertu pro rodiče studentů za účasti diplomatického sboru a zástupců školského odboru magistrátu Abú Dhabí získali oba umělci ocenění všech přítomných za provedení skladeb, kdy potvrdili vysokou úroveň interpretace zpracovaného materiálu, včetně vlastní tvorby.

přílohy

Jiří Slavík ml. a Marian Friedl v Ismaili Centre 599 KB JPG (Obrázek / Fotka) 27.10.2019

Jiří Slavík ml. a Marian Friedl v Ismaili Centre 2 608 KB JPG (Obrázek / Fotka) 27.10.2019

Jiří Slavík ml. a Marian Friedl v Ismaili Centre 3 467 KB JPG (Obrázek / Fotka) 27.10.2019

Jiří Slavík ml. a Marian Friedl v Ismaili Centre 4 390 KB JPG (Obrázek / Fotka) 27.10.2019

Jiří Slavík ml. a Marian Friedl v Ismaili Centre 5 488 KB JPG (Obrázek / Fotka) 27.10.2019

Článek z emirátského tisku 440 KB JPG (Obrázek / Fotka) 27.10.2019