česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Literárně-výtvarná soutěž „Proč mám rád Česko/Slovensko?“

Velvyslanectví České republiky v Abú Dhabí a Velvyslanectví Slovenské republiky v Abu Dhabi ve spolupráci s lektorkou českého jazyka paní Jiřinou Klírovou vyhlašují u příležitosti 100. výročí vzniku společného československého státu literárně-výtvarnou soutěž pro mladou generaci Čechů a Slováků žijících ve Spojených arabských emirátech.
 

Ve třech kategoriích se mohou zúčastnit děti a mládež od 3 do 15 let. Společné téma soutěže je „Proč mám rád Česko/Slovensko?

 

Kategorie:

Děti 3-6 let: V této kategorii se děti mohou zúčastnit výkresem/malbou, která může být doplněna o název/stručný popis/komiks.

 

Děti 6-10 let: V této kategorii se děti mohou zúčastnit výkresem/malbou, která bude doplněna popisem v rozsahu několika vět.

 

Děti a mládež 10-15 let: Do soutěže budou zařazeny slohové práce v rozsahu okolo jedné stránky A4, které mohou být doplněny o výkres/malbu/fotografii.

 

Garantem soutěže je paní Klírová ve spolupráci s učitelkami slovenského jazyka. Jde o soutěž literárně-výtvarnou, gramatická správnost textů nebude tvořit 100% hodnocení. Nejlepší tvorba v každé kategorii bude vyhodnocena, nicméně oceněny budou všechny práce. Uzávěrka pro odevzdání soutěžních prací je 10. května 2018, vyhodnocení soutěže bude zveřejněno v průběhu června 2018.

 

Do soutěže budou přijaty práce v českém/slovenském jazyce. Příspěvky do soutěže můžete zasílat na adresu Velvyslanectví České republiky v Abú Dhabí (nejlépe doporučeně na Embassy of the Czech Republic, P.O.Box 27009, Abu Dhabi, United Arab Emirates) nebo osobně předat paní Klírové.