česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

26.9.2020 – „Evropský den jazyků“ v Abu Dhabi – virtuálně na webových stránkách www.goethe.de/abudhabi/ed12020

Na základě iniciativy Evropské Rady ve Štrasburku, se již od roku 2001 oslavuje 26. září jako Evropský den jazyků společně s Evropskou komisí. Letošní rok se vzhledem k pandemii COVID19, bude tento den, oslavující diverzitu evropských jazyků a kultur, oslavovat i v SAE pouze virtuálně, prostřednictvím speciálně vytvořené webové stránky vzniklé ve spolupráci DEU Abu Dhabi s Goethe Institutem. Česká republika bude na akci prezentována.

Cílem akce je podpořit výuku jazyků v  jakémkoliv věku a to i mimo školu a skrze znalost více jazyků podpořit myšlenku, že poznávání cizích jazyků a kultur napomůže lepšímu porozumění mezi národy.

Ve 27 zemích EU se hovoří 24 jazyky a my jsme hrdí, že Český jazyk, jímž hovoří více než 10 mil. lidí je jedním z nich. Český jazyk je součástí našeho národního dědictví.

Letošní rok se vzhledem k pandemii COVID19, bude tento den, oslavující diverzitu evropských jazyků a kultur, oslavovat i v SAE pouze virtuálně, prostřednictvím speciálně vytvořené webové stránky vzniklé ve spolupráci DEU Abu Dhabi s Goethe Institutem.

Budete-li chtít se dozvědět něco více o evropských jazycích a zemích, kde jsou používány, pak stačí na webové stránce  najít příslušnou vlajku a název evropského státu.

Zastupitelský úřad České republiky ve spolupráci se zástupci českých krajanů v SAE shromáždil materiály, které poskytly organizátorům této velice prospěšné akce.

Chcete-li se dozvědět něco o České republice, kultuře, jazyku, možnosti výuky českého jazyka v SAE  

( FCB of Mrs. Klirova  @cestinavemiratech) nebo o studiu na českých univerzitách (www.studyin.cz) …..

 

Jen klikněte na  Českou vlajku na webové stránce  www.goethe.de/abudhabi/ed12020

 

            a užijte si to !!