česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Archív ZÚ Abú Dhabí
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

České sklářské firmy se představily v prostorách českého pavilonu EXPO 2020

Ve dnech 23. a 24. listopadu proběhl ve Spojených arabských emirátech projekt na podporu sklářského sektoru a českých sklářských firem, které v zemi sídlí a obchodují. 

Ve dnech 23. a 24. listopadu proběhl ve Spojených arabských emirátech projekt na podporu sklářského sektoru a českých sklářských firem, které v zemi sídlí a obchodují. Oba dny umožnily propojení českých podnikatelů a zástupců firem, sdílení jejich zkušeností a probrání situace na současném trhu včetně hledání dalších příležitostí pro spolupráci s odborem ekonomické diplomacie MZV.

Akce se za delegaci MZV zúčastnil ředitel odboru ekonomické diplomacie pan Marek Svoboda, kterého doprovodil pan Daniel Blažkovec ze stejného odboru zaměřený na projekty Blízkého východu.

Firmy měly možnost navštívit právě probíhající světovou výstavu EXPO 2020 a dále pokračovat projektem ekonomické diplomacie v prostorách českého pavilonu.

Mimo další české podnikatele a subjekty se akcí zúčastnili zástupci známých českých sklářských firem jako například Lasvit, Preciosa, Kolektiv, nebo Crystal Caviar.