česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Archív ZÚ Abú Dhabí
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

V prostorách českého pavilonu na EXPO 2020 proběhl Den českého turismu

V prostorách českého pavilonu na EXPO 2020 proběhl 5.10.2021 Den českého turismu. Agentura CzechTourism ve spolupráci s Velvyslanectvím České republiky v Abú Dhabí na akci přivítala více jak 70 hostů z řad místních podnikatelů, cestovních agentur a českých lázní.
 

Akce zaměřena na propagaci českého lázeňství a turismu byla podpořena díky prostředkům na podporu ekonomické diplomacie. Do pavilonu dorazili nejenom zástupci cestovních agentur z Blízkého východu, ale také reprezentanti českých lázní. Během velmi povedeného setkání měli všichni zúčastnění možnost rozšířit svou síť obchodních kontaktů a navázat přímé vazby na jednotlivé firmy a agentury.

Zahájení uvedl pan velvyslanec Jiří Slavík, který poděkoval především vysokému zájmu místních obyvatel o české lázně a turistiku. Také zmínil, že díky velmi čerstvé zprávě o opětovnému vydávání turistických víz nemá návštěva České republiky žádnou překážku.

Akce se zúčastnil také náměstek Ministerstva pro místní rozvoj pan David Koppitz, ředitel CzechTourism Jan Herget a další.

Jen v roce 2019 navštívilo Českou republiku více jak 30 000 turistů cestujících ze Spojených arabských emirátů. O pár tisíc méně, přesněji 27 000, navštívilo Česko ze Saúdské Arábie.

EXPO

EXPO