česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZÚ Abú Dhabí
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Český obranný a bezpečnostní průmysl se představil na veletrhu IDEX 2019

Ve dnech 17.-21.2. 2019 se v Abu Dhabi uskutečnil veletrh vojenské techniky IDEX 2019 a výstava námořní obranné techniky NAVDEX 2019. Veletrh IDEX patří ke třem největším svého druhu na světě a koná se každé dva roky. České společnosti rovněž využili tuto jedinečnou příležitost a přijeli představit svou produkci.
 

Národní expozice České republiky se uskutečnila v gesci Ministerstva průmyslu a obchodu a Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu. Společného stánku se zúčastnilo 13 firem (Česká Zbrojovka, AVEC CHEM, ERA, EVPÚ Defence, MESIT, OPTOKON, ORITEST, OMNIPOL, RAY SERVICE, REDO, MEOPTA, STV Group a VTÚ). Ostatní společnosti vystavovaly samostatně, převážně v rámci expozice Czechoslovak Group a.s.

České firmy přijel rovněž podpořit ministr obrany České republiky L. Metnar, který v rámci pobytu absolvoval několik jednání s místními i zahraničními partnery o vzájemné spolupráci např. se státním ministrem obrany SAE Mohamedem Al Bawardim , náčelníkem generálního štábu ozbrojených sil SAE genpor. Hamadem Al Rumajtím a s ministry obrany Slovenska, Srbska, Kazachstánu, Arménie.