česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Aktualizace informací k cestování do Spojených arabských emirátů

Velvyslanectví ČR v Abú Dhabí zde uvádí nedůležitější aktuální opatření zavedená ve Spojených arabských emirátech

1 VYCESTOVÁNÍ Z ČESKÉ REPUBLIKY:

Ministerstvo zahraničních věcí ČR i nadále doporučuje českým občanům cestovat do zahraničí jen v naléhavých a nezbytných případech, a to zejména z důvodu rozsáhlých restriktivních opatření a omezení, která jsou v současné době aplikována většinou zemí, a dále s ohledem na výrazné komplikace v dopravě. Pokud se pro cestu do zahraničí přesto rozhodnete, důrazně doporučujeme před zahájením cesty registraci v systému DROZD.

Informace o podmínkách vycestování z ČR, tj. platná opatření v oblasti cest do a ze zahraničí naleznete na stránkách Ministerstva vnitra a na stránkách Ministerstva zahraničních věcí.

 

2. VSTUP NA ÚZEMÍ SAE A TRANZIT:

Od 23. června 2020 jsou zavedena opatření pro pro držitele platných emirátských víz, kteří se nacházejí v zahraničí. Emirátské orgány zřídily jednotný webový portál, kde se mají registrovat všichni zájemci o cestu do SAE. Každá žádost je řešena individuálně a výsledek nelze předvídat. Možnost příletu turistů platí od 7. 7. zatím pouze pro emirát Dubaj, který též určuje opatření pro vstup na jeho území. Opatření jsou uvedena na oficiálnich stránkách visitdubai.Vzhledem k omezenému vstupu do emirátu Abú Dhabí by mohly vzniknout problémy při poskytování případné konzulární pomoci turistům na území SAE mimo tento emirát.

SAE vytvořily rozsáhlý systém „trackingu“ a vyvinuly mobilní aplikaci Al-Hosn, pomocí které monitorují pohyb testovaných/vyléčených/cestujících atd.

Federální vláda SAE oznámila znovuzahájení několik tranzitních tras mezi Evropou, Austrálii a Asii skrz SAE.  Sledujte weboové stránky Emirates a Etihad anebo kontaktujte svoji cestovní kancelář pro bližší informace.

 

3. DOPRAVA:

V SAE se lze přemísťovat za jistých podmínek vlastním vozem či taxislužbou (s rouškou apod.).  Vstup do emirátu Abú Dhabí (zákaz byl vyhlášen 2.6.)  je možný pouze po předložení negativního testu na COVID, ne starším než 48 hodin.

 

4. OPATŘENÍ:

Lze vycházet bez omezení po celém území UAE. Do emirátu Abú Dhabí lze nyní z ostatních emirátů přicestovat pouze s negativním testem na COVID-19 ne starším než 48 hodin.

Emirátské orgány nařídily vysoké pokuty za nedodržování opatření proti šíření COVID-19 (např. za nenošení ochranné masky je pokuta 3000 Dh, tj. 18 tisíc Kč). Postupně se v omezeném režimu otevírají nákupní střediska, restaurace, parky, tělocvičny atd. Emirátské autority zdůrazňují, že uvolnění omezení se nebude týkat nošení masek, rukavic, omezení počtu nakupujících atd.

Obchody s jídlem a lékárny fungují normálně a jsou plně zásobené.

 

5. ODKAZY NA MÍSTNÍ INSTITUCE:

Informace o aktuálních opatření proti šíření COVID-19 v SAE naleznete na oficiálních webových stránkách vlády SAE (v angličtině).