česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Krizové opatření v ČR: cesty jen v nezbytně nutných případech

V důsledku kritické epidemiologické situace platí v ČR od 22. října 2020 do odvolání krizové opatření, kterým se zakazuje volný pohyb osob na území celé ČR.
 
Do ČR je možné přicestovat jen v nezbytně nutných případech.
 

Není možná cesta za účelem turistiky nebo návštěvy přátel. To se týká především osob, které doposud mohly neomezeně přicestovat z tzv. zelených zemí. Uvedené se nyní mění a platí možnost přicestování jen v nezbytně nutných případech ze všech zemí.

Omezení zahrnují například uzavření hotelů a ubytovacích zařízení (pro turistické účely) nebo pobyt na veřejnosti pouze ve dvou osobách (kromě osob jedné domácnosti).

Toto rozhodnutí nijak nově neomezuje cestování pendlerů. Rovněž se nedotýká příjezdu za dlouhodobým účelem dle ochranného opatření.

Osoby, které do ČR v nezbytně nutných případech přicestují, žádáme důkladně se seznámit s karanténními opatřeními. Osobám, které přicestují z jiných než tzv. zelených zemí, připomínáme povinnost vyplnit příjezdový formulář před cestou a absolvovat test na covid-19 – pročtěte si návod pro dodržení karanténních opatření.

Omezení volného pohybu osob v ČR platí do 20. listopadu.

 

Právní zdroje:

Usnesení o přijetí krizového opatření