česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Velvyslanectví ČR v Abú Dhabí
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Přijetí velvyslance Alexandra Sporýše ministrem zahraničních věcí SAE šejchem Abdulláhem bin Záidem Al Nahajánem

Dne 23. 12.2018 přijal ministr zahraničních věcí SAE šejch Abdulláh bin Záid Al Nahaján ve své pracovně na Ministerstvu zahraničních věcí v Abú Dhabí velvyslance Alexandra Sporýše v souvislosti s ukončením jeho čtyřleté mise ve Spojených arabských emirátech.
 

Šejch Abdulláh ocenil osobní přínos pana velvyslance pro rozvoj bilaterálních vztahů mezi ČR a SAE, především pak jeho pracovní nasazení a každodenní starost o tuto důležitou relaci. Zároveň mu popřál řadu dalších pracovních úspěchů, dobré zdraví a osobní štěstí.

Šejch Abdulláh během přijetí  rovněž  ocenil čtyřleté působení manželky pana velvyslance a její důležitou roli při zlepšování povědomí mezi emirátskými rodinami a ženskými institucemi o ČR, její historii a kultuře. V této souvislosti připomenul poděkování jeho matky a manželky zakladatele SAE šejcha Záida šejchy Fátimy (oficiální titul Matka Emirátů) za aktivní působení v rámci královského dvora vládnoucí rodiny Al Nahaján a vládnoucích rodin dalších šesti emirátů, jakož i ve skupině manželek velvyslanců v SAE, kde manželka velvyslance aktivně působila jako místopředsedkyně této skupiny a jako předsedkyně evropské skupiny.

Za čtyři roky působení velvyslance Sporýše ve Spojených arabských emirátech v letech 2014-2018 bylo dosaženo mnoha měřitelných úspěchů a relace vztahů mezi ČR a SAE dosáhla politického a ekonomického vrcholu od doby zahájení činnosti ZÚ Abú Dhabí v roce 1989.