česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Velvyslanec Alexandr Sporýš se stal prvním stálým představitelem České republiky u mezinárodní agentury IRENA se sídlem v Abu Dhabi

Dne 17.10. 2016 předal pan Alexandr Sporýš, velvyslanec České republiky ve Spojených arabských emirátech, pověřovací listiny stálého představitele České republiky u Mezinárodní agentury pro obnovitelné energie IRENA (International Renewable Energy Agency) se sídlem v Abu Dhabi.

Pověřovací listiny vystavené ministrem zahraničí České republiky byly předány do rukou generálního ředitele IRENA pana Adnana Z. Amina. Česká republika, která je jednou ze 75 zakládajících zemí IRENA, se tak připojila k dalším 40 zemím majícím u této organizace stálého představitele.

IRENA vznikla v roce 2009 jako mezivládní organizace na podporu přechodu zemí k udržitelné energetické budoucnosti. Slouží jako platforma pro mezinárodní spolupráci a středisko a pramen politik a znalostí nezbytných pro rozšiřování obnovitelných energetických zdrojů a výrobních kapacit. IRENA má v současné době 149 členů a 27 zemí se nachází v přístupovém procesu. Bližší informace jsou dostupné na www.irena.org.