česky  english  français 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Náměstek Tomáš Dub navštívil Benin

Náměstek ministra zahraničních věcí ČR Tomáš Dub navštívil ve dnech 8. – 9. 1. 2013 Beninskou republiku.

Jednalo se o návštěvu, která navazovala na loňskou návštěvu ministra životního prostředí a urbanismu Blaise Ahanhanzo-Glele v České republice. Oficiální jednání s ministrem životního prostředí B. Glele, generálním sekretářem ministerstva průmyslu, obchodu a MSP Théophilem Odoulami, ředitelem kabinetu ministra energetiky a hornictví, Christophe Kaki a zástupci obchodní komory Beninu  se uskutečnilo v úterý dne 8. 1. Náměstek Dub se dále setkal s ministrem vysokého školství a vědeckého výzkumu François Adebayo Abiolou, generálním sekretářem ministerstva zahraničních věcí Pamphilem Goutondji. Přijat byl i předsedou vlády Pascalem Koupaki.

ČR vnímá Benin jako stabilní zemi, která by se mohla stát vstupní branou k obrovskému trhu sousední Nigérie. Vzájemné vztahy mezi oběma zeměmi mají dlouhou tradici, v poslední době však zaznamenáváme oboustranný zájem o další rozvoj spolupráce.

Náměstek Dub potvrdil připravenost české vlády podpořit další rozvoj vzájemně výhodných vztahů s Beninem, včetně konkrétních aktivit českých firem na beninském trhu. Největší zájem českých firem se v současnosti zaměřuje na spolupráci v oblasti zdravotnictví a těžby nerostných surovin.

Galerie


Tomáš Dub v Beninu