česky  english  français 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Předání pověřovacích listin ve Středoafrické republice

Jaroslav Siro jako první český velvyslanec předal dne 14.9.2012 pověřovací listiny do rukou prezidenta Středoafrické republiky

Velvyslanec Jaroslav Siro předal 13.9.2012 kopie pověřovacích listin do rukou ministra zahraničních věcí, regionální integrace a frankofonie generála Antoine Gambi. V pátek 14.9.2012 se uskutečnilo slavnostní předávání pověřovacích listin prezidentovi Středoafrické republiky François Bozizé Yangouvonda.

Velvyslanec Siro je prvním českým velvyslancem, který předal ve Středoafrické republice pověřovací listiny. Poslední delegace zástupců tehdejší československé diplomacie navštívila Středoafrickou republiku před 40 lety.

Velvyslanec Siro v Bangui absolvoval řadu setkání, mimo jiné se sešel s ministrem urbanismu, ministrem financí a se zástupci obchodní komory, aby diskutovali investiční příležitosti ve Středoafrické republice. Navštívil také zástupce Delegace Evropské unie, Červeného kříže a karmelitánskou misii, které v zemi poskytují humanitární a rozvojovou pomoc.