česky  english  français 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Aktuální podmínky pro cestování do Nigérie

Vzhledem k nepříznivému vývoji epidemiologické situace upozorňujeme na stále platné doporučení Ministerstva zahraničních věcí ČR cestovat do zahraničí pouze v nezbytných případech, mezi něž nepatří cestování za účelem turistiky.
Před případnou cestou MZV ČR doporučuje uzavřít cestovní pojištění obsahující i léčebné výlohy pro případ onemocnění COVID-19.

Níže uvedené informace týkající se podmínek vstupu a pobytu na území Nigérie slouží pro základní orientaci a nejsou vyčerpávající ani právně závazné. Pro právně závazné informace je nutné konzultovat situaci přímo s příslušnými úřady nebo dopravci. Ke sdělování aktuálních podmínek vstupu a pobytu na území cizího státu je příslušný také zastupitelský úřad Nigérie v Praze. Při pobytu v Nigérii doporučujeme vždy respektovat pokyny místních autorit.

Před plánovanou cestou je možné se registrovat do systému DROZD (Dobrovolná registrace občanů České republiky při cestách do zahraničí).

1. VYCESTOVÁNÍ Z ČESKÉ REPUBLIKY:
Podrobné aktuální informace o podmínkách vycestování z ČR naleznete na webu mzv.cz nebo mvcr.cz

2. VSTUP NA ÚZEMÍ Nigérie:
Čeští občané potřebují pro vstup do Nigérie vízum. V současné době je možné požádat pouze o vízum za účelem obchodním nebo diplomatickým. Turistické cesty nejsou možné. Pro bližší informace ohledně víz doporučujeme obrátit se přímo na zastupitelský úřad Nigérie v Praze.

Podmínky pro vstup do Nigérie naleznete na webových stránkách Nigerian International Travel Portal.

Nigérie zatím neuznává výjimky pro očkované. Všichni cestující musí absolvovat PCR test nejdéle 72 hodin před cestou, registrovat se na Nigerian International Travel Portal a uhradit registrační poplatek. Doporučujeme všem cestovatelům, aby měli výsledek PCR testu a registraci připraveny v papírové podobě pro kontrolu při příjezdu do Nigérie.

Po příjezdu do Nigérie je povinnost absolvovat 7 denní karanténu a poslední den karantény podstoupit PCR test.

3. DOPRAVA

Z České republiky se lze do Nigérie dopravit společnostmi Lufthansa, Turkish Airlines, Emirates, KLM, Ethiopian Airlines, Air France a British Airlways.
Vnitrostátní doprava není nijak omezena.

4. OPATŘENÍ: 

Aktutální protiepidemická opatření naleznete na webových stránkách National Centre for Disease Control.

5. ODKAZY NA MÍSTNÍ INSTITUCE:

Web nigerijské vlády: https://statehouse.gov.ng/

Web NCDC: https://ncdc.gov.ng/

6. NÁVRAT DO ČR

Nigérie spadá do kategorie zemí s velmi velkým rizikem nákazy Covid-19 (tmavě červená).

Podmínky návratu do ČR ze zahraničí v době pandemie Covid-19 | Ministerstvo zahraničních věcí České republiky (mzv.cz)