česky  english  français 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česká republika darovala látky nigerijskému sirotčinci

VEBA Broumov darovala do učňovské šicí dílny 300 kg látek v hodnotě 94 000 Kč.

Velvyslanectví ČR v Abuji pokračuje i v roce 2012 v pomoci sirotčinci Anawim Home v Gwagwaladě. Ta byla zahájena v r. 2011, kdy byla z prostředků zahraniční rozvojové spolupráce vybavena šicí a pekařská dílna.

Anawim Home je nezisková charitativní organizace vedená misijními sestrami, které se starají o sirotky, nezletilé matky a postižené mladistvé. Do centra dále docházejí děti ulice a prostitutky na testování HIV/AIDS. Centrum poskytuje dětem a mladistvým přístřeší, jídlo, oblečení, základní lékařskou a psychosociální péči a rekvalifikační kurzy.

V rámci projektu bylo sirotčinci předáno 300 kg látek, vyrobených a darovaných českou společností VEBA Broumov v hodnotě 94 000,- Kč. Doprava látek byla hrazena z prostředků na zahraniční rozvojovou spolupráci. Z dodaných látek budou moci chovankyně šít oděvy, jejich prodejem získá Anawim Home dodatečné finanční prostředky na provoz.

Dar předal dne 10.8.2012 velvyslanec ČR v Nigérii p. Jaroslav Siro za účasti zástupců dárce látek společnosti VEBA Broumov, vedení Gwagwalady a představitelů Anawim Home. Děti, které byly oblečeny do oděvů ušitých z darovaných látek, si připravily krátký kulturní program, následovalo slavnostní vyřazení dalších absolventek kurzu vaření a šití.

Galerie


Předání látek Gwagwalada