česky  english  français 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Beata Matusiková
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Toulavý autobus v Kamerunu

U příležitosti podnikatelské mise ČR do Kamerunu, která se konala 9.–14. prosince 2017, se delegace MZV ČR setkala se zástupci Zoo Praha, která zde ve spolupráci s kamerunskými partnery provozuje projekt „Toulavý autobus“ podporující vzdělávání školních dětí v oblasti ochrany přírody.

Tímto setkáním mise naplnila kromě svého primárně obchodně-politického i kulturně-ekologický rozměr. Projekt „Toulavý autobus“ realizuje Zoo Praha v Kamerunu již 5 let. Díky němu se místní děti seznamují s přírodou ve svém okolí, zejména s ohroženými gorilami nížinnými, které často znají pouze ze svého jídelníčku. Cílem Toulavého autobusu převážet děti z prvního stupně základních škol žijící v okolí kamerunské pralesní rezervace Dja do záchranných center, kde mají možnost se se zvířaty formou edukačního programu seznámit a dozvědět se, jakým způsobem mohou samy přispět k ochraně životního prostředí.

Delegace se setkala se skupinou dětí, která na takovém „výletě za poznáním“ právě pobývala a měla možnost dozvědět se o projektu Toulavý autobus více přímo od zástupkyně Zoo Praha, paní Martiny Matysové.

 

Zpracovala: Mgr. Beata Matusiková, MBA, ekonomický diplomat, Ambasáda ČR v Nigérii

Galerie


Toulavý autobus