česky  english  français 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Beata Matusiková
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Čeští a nigerijští agropodnikatelé jednali online

Dne 14. září 2021 v rámci online konference čeští a nigerijští zájemci o podnikání a investice v oblasti zemědělství pohovořili o možnostech vzájemné spolupráce.
 

Vzhledem k tomu, že sektor zemědělství je dlouhodobě jednou z prioritních oborových příležitostí pro česko-nigerijský obchod, a bohužel pandemické podmínky jak pro individuální business cestování, tak pro realizaci podnikatelských misí v rámci projektů na podporu ekonomické diplomacie PROPED byly limitované, uspořádala kancelář CzechTrade ve spolupráci s Velvyslanectvím ČR v Abuji dne 14. září 2021 online konferenci mezi zákazníky nigerijské Access Bank - Agric business a klíčovými hráči České republiky v zemědělském odvětví.

Během virtuálního jednání došlo ke vzájemné prezentaci českých firem se zájmem o místní trh a nigerijských partnerů. Akce se za českou stranu zúčastnily firmy Dominant, Sukov, Acraft Professionals, WoBC a Biopreparty. Prezentace českých společností byly pro nigerijské partnery velmi obohacující. Konference představuje další krok k navázání užší spolupráce mezi českými a nigerijskými subjekty v oblasti zemědělství.

Do budoucna se plánují i další oborové konference z oblasti IT, dopravy a zdravotnictví.

 

 

 

Autor:  Mgr. Beata Matusiková, MBA, ekonomická diplomatka Velvyslanectví ČR v Nigérii

              Ing. Štěpán Ctibor Beneš, vedoucí kanceláře CzechTrade v Lagosu