česky  english  français 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: veřejný zdroj
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

COVID-19: Čeští vědci pomáhají Nigérii

Čeští vědci, výzkumníci a výrobci osobních ochranných prostředků v rámci boje s koronavirem nabídli nigerijské vládě pomoc formou přístupu k jejich produktům.

 


Některá z českých výzkumných center v rámci ČVUT v Praze a specializovaní výrobci, jako je společnost TRIX Connections, s ohledem na globální pandemickou situaci a zvláštní potřeby speciálního zdravotnického a ochranného vybavení vyvinula nedávno inovativní a improvizované designy pro velmi žádané osobní ochranné prostředky proti koronaviru. Technická dokumentace k těmto produktům je nabízena zdarma nebo na základě dočasně otevřené licence zainteresovaným vládním i soukromým subjektům tak, aby pomohla postiženým státům vyrovnat se se současnými riziky infekce. Nigérie je stále v počátcích rozvoje pandemie, proto česká strana přišla s nabídkou pomoci nigerijským úřadům a umožní přístup ke svým kvalitním výrobkům.

Velvyslanectví ČR v této souvislosti sdílelo informace o webových stránkách výše uvedených českých institucí a výrobců a jejich produktů:

- Ochranné štíty

- Ochranné masky

- Ventilátory plic

Všechny webové stránky poskytují technickou dokumentaci a další informace v angličtině. Velvyslanectví ČR tyto informace již předložilo všem příslušným nigerijským ministerstvům, vládním institucím a dalším soukromým subjektům a je připraveno v případě potřeby pomoci při navázání jakékoli komunikace.

 

 

Autor: Mgr. Beata Matusiková, MBA, ekonomický diplomat, Velvyslanectví ČR v Nigérii