česky  english  français 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Czech Defence Industry Day - Prezentace výrobků českého obranného a bezpečnostního průmyslu v Čadu

Ve dnech 14. - 16. května 2017 zavítala do N‘Djameny (Čadská republika) delegace MO ČR vedená velitelem Vzdušných sil AČR gen. Jaromírem Šebestou.

Čad je významnou zemí v regionu aktivně participující v boji proti terorismu a ilegální migraci. Na jeho území sídlí mnohonárodní uskupení pro boj proti Boko Haram MNJTF (Multinational Joint Task Force).

V rámci programu se delegace sešla s ministrem zahraničních věcí panem Brahimem Hisseine Tahou, dále proběhla jednání s ministrem obrany gen. Bicharou Issa Djadallahem, ministrem pro veřejnou bezpečnost panem Ahmatem Mahamat Bachirem, náčelníkem generálního štábu, velitelem vzdušných sil, a předsedou Čadské komory pro obchod, průmysl, zemědělství a těžbu.

Významnou součást programu návštěvy představovala prezentace výrobků českého obranného a bezpečnostního průmyslu realizovaná v rámci projektů na podporu ekonomické diplomacie  - PROPED za podpory Ministerstva zahraničních věcí a Ministerstva obrany ČR. Během prezentace byly představeny produkty a kapacity následujících českých firem:

  1. DEFCON, s.r.o.
  2. CZUB, a.s.
  3. MESIT defence, s.r.o.
  4. Czechoslovak Group, a.s.
  5. SVOS, s.r.o.

Prezentace se zúčastnili i další významní představitelé silových rezortů (ředitelé a náčelníci klíčových a rozhodujících složek armády a policie), pro které seznámení se s českou produkcí bylo velmi podnětné. Pro řadu z nich nejsou české výrobky obranného průmyslu žádnou novinkou a bylo tak možné navázat na známost a tradici tohoto českého průmyslového odvětví.

 

Autor: Mgr. Beata Matusiková, MBA, ekonomický diplomat ZÚ Abuja