česky  english  français 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Beata Matusiková
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Knižní dar pro kulturní centrum DoualArt u příležitosti podnikatelské mise do Kamerunu

V prosinci 2017 se do uskutečnila obchodně-ekonomická mise vedená zástupcem náměstka MZV Ivanem Jančárkem, které se zúčastnili čeští podnikatelé a obchodníci v oblasti zemědělství, letecké dopravy, bezpečnosti aj.
 

Mise se ale nevěnovala pouze ekonomice a obchodu, ale také kultuře. Centrum DoualArt se nachází v Douale-Bonanjo a je jedním z hlavních kulturních center tohoto živého přístavu, je současně největším kamerunským městem. Právě zde 11. prosince předal I. Jančárek rozsáhlý knižní dar. Dar zahrnoval knihy v anglickém a francouzském jazyce věnované české fotografii, malířství, sochařství a také české historii. Knihy převzala princezna Marilyne Douala Bell, ředitelka a spoluzakladatelka centra. Knihy obohatí zatím nevelkou knihovnu centra, které je hojně navštěvováno zejména mladými kamerunskými umělci.  

 

DoualArt byl založen v roce 1991 a svůj domov získal v části kralovského paláce rodiny Douala Bell. Pořádá výstavy, debaty, koncerty a organizuje Salón ve městě (Salon urbain de Douala), kdy umění opouští prostory centra a kulturní akce se konají na veřejných prostranstvích po celém městě.

 

Velvyslanectví Abuja  děkuje Nakladatelství Kant , které sponzorsky poskytlo větší část knih.

Galerie


Předání knižního daru DoualArt Centru v Douale, Book Donation to DoualArt in Douala, Cameroon