česky  english  français 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Korunovace 15. emíra v severonigerijském městě Kano

V sobotu 3.7.2021 se v severonigerijském městě Kano konala velkolepá slavnostní korunovace 15. emíra emirátu Kano. Stal se jím J.E. Aminu Ado Bayero.

Korunovace proběhla za přítomnosti viceprezidenta Nigérie Yemiho Osinbajo a dalších významných osobností, včetně guvernéra státu Kano Abdullahi Umara Gandujeho. Ten původně zaslal pozvánku všem vyslaným zaměstnancům ambasády v Abuji, do Kana však nakonec odjela pouze tříčlenná delegace ve složení Hana Trousilová, Beata Matusiká a Kateřina Nwankwo. Na korunovaci navázala tradiční „jízda králů“, tzv. „durban“. Ještě před tím, než za ostatními tradičními vládci jednotlivých částí emirátu vyjel na svém koni i 15. emír Aminu Ado Bayero, podařilo se delegaci získat u čerstvě „pomazané“ hlavy emirátu přijetí. Česká republika byla jednou z mála zemí, které se korunovace zúčastnily, dozajista byla jedinou zemí s čistě ženskou delegací. Účast na korunovaci přispěla k posílení politických a ekonomických vztahů ČR s největším kulturním a obchodním centrem severní Nigérie.

http://www.premiumtimesng.com/news/more-news/471466-kano-residents-welcome-osinbajo-others-to-coronation-of-15th-emir.html

Galerie


Coronation of the Emir of Kano