česky  english  français 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Náměstek ministra obrany podepsal memorandum o spolupráci s Nigerem

Ve dnech 23. – 25. května 2017 navštívili náměstek ministra obrany pro řízení sekce průmyslové spolupráce a řízení organizací Tomáš Kuchta a zástupce náčelníka Generálního štábu generálmajor Jaroslav Kocián Nigerskou republiku. Cesta do pouštní země v oblasti Sahelu, která je klíčovým partnerem v boji proti terorismu a ilegální migraci z regionu, byla vyvrcholením několikaleté snahy rozvinout obrannou, vojenskou a obranně-průmyslovou spolupráci s touto zemí.

V delegaci byl též přítomen velvyslanec akreditovaný pro Niger, pan Pavel Mikeš, zástupce ředitele odboru pro země subsaharské Afriky ministerstva zahraničních věcí Miloslav Machálek, zástupci ministerstva obrany, podnikatelé a novináři. Česká delegace jednala s ministrem obrany Kallou Moutarim a s náčelníkem generálního štábu gen. Seynim Garbou. Vyvrcholením návštěvy pak byl podpis memoranda o porozumění a spolupráci v oblasti obrany. Jednalo se o historický moment a významnou událost, která umožní dále prohloubit a rozvíjet vztahy v celé řadě oblastí včetně vzdělávání a obranného průmyslu.

Představitelé Nigeru vyzdvihli přátelský přístup České republiky a zdůraznili partnerský aspekt vzájemných vztahů. Zástupci České republiky pak mimo jiné ocenili přínos země v rámci udržování regionální stability, boje proti terorismu a pašování lidí a drog.

Galerie


Česká delegace v Nigeru / Czech delegation in Niger / La délégation tcheque au Niger