česky  english  français 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Návštěva z Kamerunu u českých zemědělských a agrofood firem

Ve dnech 6. - 10. března 2017 navštívila Českou republiku v rámci projektu na podporu ekonomické diplomacie (tzv. PROPED) delegace kamerunských podnikatelů v oblasti zemědělství a agrofood. Návštěva probíhala v gesci Ministerstva zemědělství ČR a za podpory Středoevropsko-středoafrické obchodní komory.

Během úvodního podnikatelského semináře za účasti zástupců MZe ČR, Středoevropsko-středoafrické obchodní komory, EGAP, ČEB a řady českých firem si strany vyměnily představy o cílech této návštěvy. V rámci prezentací se představily následující české firmy: Moreau Agri, AGRICO, Fullwood, VUCHZ Brno, ChD Impuls, Oseva, Rybářství Hodonín, Anker Technology. Možnosti financování prezentovali zástupci ČEB a EGAP.   

V dalších dnech zavítala kamerunská delegace k firmám: Mauting s.r.o., Zetor Tractors a.s., Army JARO s.r.o., Farmet a.s., Agrico s.r.o., B27 International, které ji představily svoje produkty a možnosti spolupráce.

Během přijetí u pana náměstka ministra zemědělství Jiřího Šíra kamerunská strana představila zemědělský sektor v Kamerunu a cíle své návštěvy v ČR. Kamerunským zájmem je především zastavit odliv mladých lidí z vesnic a zemědělského sektoru, modernizovat technologie a techniku používané v zemědělství a potravinářství, zajistit potravinovou bezpečnost a soběstačnost země a zapojit místní producenty do mezinárodního obchodu.

Na závěr programu zavítala delegace do ZOO Praha, kde pan ředitel Miroslav Bobek prezentoval kamerunským hostům stručnou historii ZOO a projekty na ochranu přírody, zejména osvětový projekt Toulavý autobus, které ZOO Praha realizuje v Kamerunu už několik let.

O zdárném průběhu této akce informoval i kamerunský tisk

 

Galerie


Návštěva z Kamerunu u českých zemědělských a agrofood firem