česky  english  français 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Beata Matusiková
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Poprvé v Kamerunu – podnikatelská mise českých exportérů

Ve dnech 9. - 14. prosince 2017 zavítala poprvé do Kamerunu, v rámci projektu na podporu ekonomické diplomacie  - PROPED za podpory Ministerstva zahraničních věcí ČR, skupina českých vývozců vedena delegací MZV ČR v čele se zástupcem náměstka pro řízení sekce mimoevropských zemí, ekonomické a rozvojové spolupráce  panem Ivanem Jančárkem.
 

Významnou součást programu představoval podnikatelský seminář, který se uskutečnil v obchodním centru Kamerunu Douale. Čeští podnikatelé prezentovali své firmy a výrobky zástupcům místních obchodních komor, lokální vlády, odborné veřejnosti, zástupcům médií a dalším zainteresovaným. Během navazujícího B2B fóra měli čeští exportéři možnost navázat kontakty s kamerunskými protějšky a blíže je seznámit s detaily svých produktů.

V rámci prezentace byly představeny produkty a kapacity následujících českých firem: Czechoslovak Group, a.s., CZUB, a.s., RETIA, a.s., VAE Controls, s.r.o., Tacticaware, s.r.o., TopGis, s.r.o., OEZ, s.r.o., LOM Praha, a.s., AQUEL, s.r.o.

Prezentaci následoval přesun do hlavního města Yaoundé, kde proběhla politická jednání na úrovni premiéra a ministrů zahraniční, obrany, zemědělství a komunikací. Cílem těchto setkání bylo podpořit navázání obchodních česko-kamerunských vztahů v oblastech zájmů českých firem. Relevantní čeští exportéři následně prezentovali své firmy na Ministerstvu obrany a Úřadě pro civilní letectví. Celou akci aktivně podporovala nově založená Kamerunsko-česká obchodní komora se sídlem v Douale. Jednalo se o první akci svého druhu v této subsaharské zemi s velkým komerčním potenciálem, která se, dle reakcí jak z české, tak kamerunské strany, setkala s velmi příznivým ohlasem.    

 

Autor: Mgr. Beata Matusiková, MBA, ekonomický diplomat ZÚ Abuja

Galerie


Poprvé v Kamerunu