česky  english  français 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Režim vstupu do Nigérie pro cestující od 5. září 2020

V souvislosti s otevřením letišť v Nigérii a obnovením mezinárodního leteckého spojení je nutné řídit se těmito pokyny vydanými dne 4. září PTF on COVID-19 (Presidential Task Force on COVID-19):

1. Všichni cestující musí mít NEGATIVNÍ test na COVID-19 ne starší 96 hodin před odletem, předloží-li cestující test starší než 96 hodin nebude mu dovolen vstup do letadla.

2. Všichni cestující se musí zaregistrovat na Nigeria International Travel Portal - https://nitp.ncdc.gov.ng/ a zaplatit za opakování testu na COVID-19, a to 7. den po příletu.

3. Po příletu do Nigérie je nutné předložit NEGATIVNÍ test na COVID-19 a doklad o zaplacení opakovaného testu – v elektronické nebo tištěné podobě.

4. Všichni cestující musí nastoupit do povinné 7 denní karantény doma a není dovoleno se stýkat s veřejností, ani s rodinou nebo přáteli. Cestující budou během karantény kontrolováni.

5. Sedmý den musí cestující podstoupit opakovaný test na COVID-19, výsledky by měl cestující obdržet do 24 hodin.

6. Je-li test NEGATIVNÍ, cestující může osmý den ukončit karanténu. V případě POZITIVNÍHO testu bude postupováno v souladu s Národními pokyny pro léčbu COVID-19.

Upozornění Velvyslanectví ČR v Abuji: Níže uvedená rekapitulace aktuálních pravidel pro cestování do Nigérie je pouze indikativní. Jejím cílem je usnadnit úvodní orientaci potenciálních cestovatelů, nikoliv nahradit oficiální předpisy nigerijské vlády a úřadů, včetně oficiálních informací Velvyslanectví Nigerijské federativní republiky v Praze. Aktuální informace sledujte na https://covid19.ncdc.gov.ng/guideline/.