česky  english  français 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Gabriela Idehen
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Výstava fotografií Street Economy I

Dne 13. října 2017 proběhla vernisáž výstavy Street Economy I. Velvyslanectví České republiky v Abuji zaštítilo tento zajímavý projekt mladého fotografa Abayomi Akande, který ukazuje život pouličních prodejců v několika zemích subsaharské Afriky a v Evropě.

Série 40 fotografií představuje výjevy z pouličního prodeje potravin, oblečení či spotřebních předmětů na rušných ulicích afrických měst a v turistický zónách měst v Evropě. Fotografie jsou pořízeny v časovém sledu a jsou výsledkem několikaměsíčního výzkumu.

Vernisáž i samotná výstava se konaly ve Výstavním pavilonu hl. m. Abuji. Slavnostní ceremoniál zahájil projevem velvyslanec České republiky v Nigérii, PhDr. Pavel Mikeš, hovořící o umělecké cestě fotografa Abayomi Akande, která vyvrcholila jeho první samostatnou výstavou na téma pouličního prodeje. Posléze se slova ujal sám autor fotografií a také kurátor výstavy Osi Otsemobor, kteří pohovořili o myšlence představit širokému publiku život pouličních prodavačů, ač v Nigérii ilegálních, tak nedílnou a nepostradatelnou součástí ekonomie země.

Výstava měla velmi pozitivní ohlasy a diváci ocenili působivý kontrast totálního boje o přežití pouličních prodejců v Africe oproti životě obchodníků v Evropě, ukazujícího bezstarostnost a pohodu.

Galerie


Street Economy I