česky  english  français 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Prezentace českých malotraktorů Vari českou firmou Knights, a.s., v Abuji

Dne 24. května 2017 proběhla s podporou ZÚ Abuja prezentace malotraktorů Vari českou firmou Knights, a.s., která se konala pod záštitou Prezidentského výboru pro severovýchodní iniciativu (Presidential Committee on the North East Initiative). Tento výbor byl založen prezidentem Nigérie Buharim jako primární poradní a výkonný orgán pro národní strategii a koordinaci aktivit pro všechny humanitární intervence, transformační a rozvojové úsilí v severovýchodních státech Nigérie, mj. nejvíce postižených činností Boko Haram.
 

Prezentace za podpory předsedy Prezidentského výboru pro severovýchodní iniciativu, Federálního ministerstva zemědělství Nigérie, ZÚ Abuja, za účasti guvernérů jednotlivých severovýchodních států, zástupců agrárních komor a spolků, médií, bankovního sektoru a odborné veřejnosti měla velmi pozitivní ohlas a zcela jistě pomohla propagaci těchto českých strojů. V současné době se prostřednictvím Prezidentského výboru pro severovýchodní iniciativu jedná o smlouvě na pilotní projekt na pořízení 200 strojů, který by měl následně vést k uzavření kontraktu na pořízení 1200 malotraktorů pro šest vybraných nigerijských států (Taraba, Adamawa, Bauchi, Borno, Gombe a Yobe).

Firma Knights, a.s., působí dlouhodobě aktivně v Ghaně. V Nigérii se začala prosazovat již v roce 2016, kdy se podařilo navázat kontakty s administrativou státu Oyo a v dubnu 2017 se zde uskutečnila slavnostní prezentace malotraktorů Vari v hlavním městě státu Ibadanu. Tyto aktivity vyústily v uzavření kontraktu na pořízení 120 strojů.

Velvyslanectví ČR bylo na akci zastoupeno ekonomickou diplomatkou Beatou Matusikovou.

 

Autor: Mgr. Beata Matusiková, MBA, ekonomický diplomat ZÚ Abuja

Galerie


Prezentace malotraktorů firmy Knights