english  français  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Abayomi Akande
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

4. ročník mezinárodního tanečního festivalu She’s On Fire

Velvyslanectví České republiky v Abuji podpořilo a spoluorganizovalo 4. ročník mezinárodního tanečního festivalu She’s On Fire, jehož finále proběhlo 15.září 2017 v Cotonou v Beninské republice.
 

Festival byl slavnostně zahájen dne 12.9. v Cotonou za účasti partnerů projektu. Představitelka Velvyslanectví ČR v Abuji a spoluorganizátorka festivalu, Gabriela Idehen, se slavnostního zahájení osobně zúčastnila, společně s ekonomickou diplomatkou, paní Beatou Matusikovou, která krátkým projevem festival She’s On Fire oficiálně zahájila. Součástí festivalu byly přednášky a semináře věnující se možnostem zaměstnání a postavení žen v africké společnosti. Organizátoři též nabídli několik zajímavých tanečních workshopů pro zájemce o street, moderní, soka či africký tanec z řad veřejnosti.

Během festivalu se též propagovala kulturní osvěta a představení tradičních zvyků a pokrmů jednotlivých zemí. Česká republika představila typická česká jídla jako guláš, pražskou či krůtí šunku díky paní Ladě Zapletalové, jejíž společnost do Beninu dováží mražené a konzervované potraviny. Paní Zapletalová je též kandidátkou na Honorární konzulku ČR v Beninu. Stánek České republiky mimo jiné představil katalogy a výrobky firmy Veba, jejíž africký brokát je v západní a východní Africe velmi populární.

Festival She’s On Fire vyvrcholil slavnostním finále, které se konalo na náměstí Place des Martyrs v Cotonou. Součástí finále byla exhibiční vystoupení jednotlivých porotkyň soutěže, které přijely z několika zemí, zejména z Francie, Nigérie a Kamerunu. Taneční street dancové kreace předvedly též chlapecké formace, které měly obrovský úspěch.

Za bouřlivého potlesku a povzbuzování se do finálového klání probojovaly týmy Francie a Kamerunu. Tým Kamerunu si nakonec odnesl vítěznou trofej, kterou šťastným výherkyním předala zástupkyně Velvyslanectví ČR v Abuji, paní Beata Matusiková. Součástí výhry byla též finanční odměna 300.000,- západoafrických franků, která by měla dívkám pomoci k dalšímu osobnímu vzdělání.

Velvyslanectví ČR plánuje dlouhotrvající spolupráci s organizací I AM AFRO, kterou vede pan Kevin Adjalian, a přislíbilo účast českého tanečního týmu na příštím jubilejním 5.ročníku festivalu She’s On Fire.

Galerie


She's On Fire 2017