english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZÚ Akkra
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Český dar nemocnici Korle Bu pro boj s COVID-19

Česká republika pomoci nástroje Vázaného peněžního daru darovala nemocnici Korle Bu, která je se svými 2000 lůžky největší fakultní nemocnicí v západní Africe, nemocniční vybavení v hodnotě několika milionů korun. Jedná se zejména o nemocniční lůžka firmy Linet s.r.o. Dar by měl napomoci této nemocnici, která je také spádovou nemocnicí pro pandemii COVID-19, v boji s touto nemocí. Nejen tento projekt, ale dlouhodobé aktivity ZÚ Akkra v regionu napomáhají českým firmám úspěšně realizovat projekty v západní Africe.

Slavnostní předání daru  nemocnici Korle Bu se uskutečnilo 6. října 2021 v areálu nemocnice. Ceremoniál proběhl za účastí  VZÚ  a  ředitele nemocnice dr. Opoku Ware Ampomaha. Dodávka zahrnuje zejména 24 multifunkčních nemocničních lůžek určených pro jednotky intenzivní péče, 36 standardních lůžek, nábytek a další vybavení nezbytné pro kvalitní ošetřování pacientů. Zástupci nemocnice velmi ocenili dar České republiky zejména v době, kdy je pandemie na vzestupu a jsou kladeny velké nároky nejen na zdravotní systémy, ale také na rozpočty jednotlivých států a nemocnic.

Česká republika je z ghanské strany vnímána velmi pozitivně, což napomáhá českým firmám se úspěšně etablovat v regionu. V zemi je realizován program MEDEVAC, kdy pravidelně české lékařské týmy přijíždějí do Ghany operovat a školit místní zdravotnický personál a i opačně, ghanští lékaři jezdí na stáže do ČR. V minulosti zde firma Vamed health project s.r.o vystavěla 10 regionálních nemocnic, v současnosti probíhají přípravné práce na výstavbě dalších 12, jsou zde dobře etablovány firmy jako Linet s.r.o., Block a.s. a další.

 

 

Galerie


Korle Bu donation ceremony