english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Robert Hruby
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Český obranný průmysl v Burkině Faso, Ghaně a Togu

Náměstek pro řízení sekce průmyslové spolupráce ministerstva obrany Tomáš Kopečný doprovázený delegací podnikatelů navštívil ve dnech 6. a 7.7.2021 Burkinu Faso v návaznosti na projekt ekonomické diplomacie PROPED s názvem „Prezentace obranného průmyslu ČR v Burkině Faso“, na který plynule navázal další PROPED  ve stejném složení delegace, který se uskutečnil ve  dnech  8.-13.7.  s názvem „Prezentace obranného průmyslu v Ghaně a Togu“.
  

Náměstek Kopečný během cesty vedl jednání se svými protějšky, která se zaměřila jak na rozvoj a posílení bilaterální obranné spolupráce, tak na multilaterální spolupráci, resp. účast ČR na vojenských misích zaměřených na stabilizaci Sahelu a boj proti terorismu.

Za obranný průmysl se mise zúčastnila společnost DEFCON, Česká zbrojovka Uherský Brod, Aero Vodochody, Lom Trade Praha, Excalibur Army, SVOS, European Air services, Transcon, Czechoslovak group, Bowenite a TVT Europe. Přípravu, realizaci a doprovod delegace zajišťovalo Velvyslanectví  ČR Akkrře. Cílem projektu bylo  prezentovat české podniky ve zmíněných zemích  a vést jednání na  ministerstvech obrany a národní bezpečnosti, vnitra, dále pak na generálních štábech, vzdušných silách,  četnictvu a policii. Vrcholem akce bylo podepsání MOU  mezi MO ČR a Ghany. Firmy hodnotily PROPED jako velmi přínosný z pohledu výměny informací i z hlediska  obchodního potenciálu.

 

Robert Hrubý, ekonomický přidělenec, Velvyslanectví ČR v Akkře

 

Galerie


Deputy MInister of Defence Kopečný on regional tour